بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ با حضور و فعالان رسانه ای کشور در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) افتتاح می شود.

 

ساعت بازدید نمایشگاه مطبوعات: ۹:۳۰ الی ۲۰:۳۰

شعار نمایشگاه مطبوعات ۹۵:  شفافیت، صداقت

محل برگزاری نمایشگاه مطبوعات ۹۵: مصلی بزرگ امام خمینی(ره)

 

%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%85%d8%b7%d8%a8%d9%88%d8%b9%d8%a7%d8%aa_3

 

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، اظهار کرد: در نمایشگاه امسال نشست‌های حرفه‌ای برگزار می‌شود که بخش قابل توجهی از آن بر عهده خود رسانه‌هاست.

حسین انتظامی گفت: به همین منظور تالارهای گفت‌وگویی برای فعالیت رسانه‌ها با محوریت ستاد نمایشگاه در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. همچنین برخی از میزگردها توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار می‌شود. کارگاه‌های مختلفی نیز برای حاضران در نمایشگاه تدارک دیده شده است که توسط استادان به‌نام روزنامه‌نگاری برگزار می‌شوند.

او همچنین یادآور شد که در نمایشگاه مطبوعات ۹۵ همچون سال گذشته روزنامه‌ها عهده‌دار انتشار بولتن نمایشگاه شده‌اند. به جای آنکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خودش بولتن نمایشگاه را منتشر کند بهتر است خود اهالی رسانه که صاحب واقعی نمایشگاه مطبوعات هستند این کار را انجام دهند.

همچنین قرار است شش وزیر، سه معاون رییس جمهور و سخنگوی دولت در نمایشگاه مطبوعات ۹۵ نشست خبری داشته باشند.

وی خاطر نشان ساخت: چهار نمایشگاه عکس با عناوین دفاع مقدس، محیط زیست، ایران و کره جنوبی و «ایران در سالی که گذشت»،  ایستگاه سلامتی، ایستگاه طنز و کارتون، ایستگاه نقاشی(برای کودکان) از دیگر موارد جنبی در نمایشگاه مطبوعات ۹۵ می باشد.

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با شعار «شفافیت، صداقت» و با حضور حدود ۹۰۰ رسانه و در قالب ۶۲۰ غرفه از ۱۴ تا ۲۱ آبان‌ ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد و موسسات مطبوعاتی، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه هستند.